Fasádní systémy z plechových panelů

Množství realizací provětrávaných fasád rok od roku roste. Je to dáno především jejich užitnými vlastnostmi a také rozmanitými druhy obkladových materiálů, které se dají realizovat.

Provětrávané fasády díky tomu nacházejí uplatnění jak u novostaveb rodinných domů, administrativních a komerčních objektů, tak u rekonstrukcí, kde je často problém se zvýšenou vlhkostí zdiva. Nejnáročnější architektonické návrhy jsou často realizovány právě za účasti provětrávaných fasád díky nespočtu možných řešení, designů a povrchů.
Našim zákazníkům nabízíme montáž námi I klientem dodaných fasád. Pro tyto zavěšené fasády poskytujeme kompletní servis.

Výroba a příprava opláštění budov probíhá v našem výrobním areálu, kde vám rádi předložíme široké spektrum vzorků materiálů vhodných právě pro vaši fasádu. Specializujeme se hlavně na plechové odvětrávané fasády DEK.

Skladba odvětrávané fasády

Odvětrávaná fasáda zcela nahradí klasické zateplení domu polystyrenem, protože součástí její skladby je izolant, jehož sílu volíte libovolně dle svých preferencí. Jako izolant se dá použít například minerální vata. Ta zcela vyplní prostor mezi zdivem a fasádou, takže v izolaci nevzniknou žádné prázdné prostory.  

  • Tepelná izolace fasády – ideálně minerální vata s perfektními izolačními vlastnostmi, která splňuje veškeré požární normy.
  • Nosný rošt fasády – k montáži větraných fasád používáme hliníkové konstrukce Iltegro, které přenášejí váhu fasády a nápory větru z fasádních desek do budovy. Tyto konstrukce jsou vybavené celou řadou profilů, které umožňují řešit různé specifické požadavky kotvení.
  • Fasádní desky – vybírejte nejen dle vzhledu, ale i podle klimatických podmínek v místě stavby a účelu budovy. Na komerční stavbu uprostřed města doporučujeme jinou větranou fasádu než na rodinný dům.